Aktualności

Święta pod hasłem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

Apel policji

W najbliższym czasie na polskie drogi wyjedzie znacznie więcej samochodów niż na co dzień. Utrudnionym warunkom drogowym towarzyszyć będzie również typowy dla tego okresu pośpiech, który nie sprzyja wspólnemu bezpieczeństwu. Poprzez zwiększoną liczbę kontroli drogowych w całym kraju będziemy starać się przypominać o konieczności rozważnej jazdy, trzeźwym kierowcom rozdając w znak uznania naklejki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Dbając o bezpieczeństwo swoje i innych, wspólnie dołóżmy starań, aby wszyscy szczęśliwie dotarli do celu swojej podróży i spotkali się z najbliższymi przy wigilijnym stole –  apeluje mł. insp. Anna Kuźnia, naczelnik Wydziału Profilaktyki Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

 

Wielki sukces inicjatywy

Komenda Główna Policji, będąca parterem merytorycznym inicjatywy, od początku trwania działań bierze czynny udział w dystrybuowaniu naklejek. To dzięki jej wsparciu i wielkiemu zaangażowaniu wszystkich krajowych jednostek, możliwe było dotarcie do szerokiego grona odpowiedzialnych, trzeźwych kierowców, którzy oznakowali swój samochód naklejką „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” – mówi Danuta Gut, Dyrektor Biura Zarządu Związku Pracodawców – Browary Polskie, inicjatora akcji.

 

Idea propagowania bezwzględnej trzeźwości za kierownicą spotkała się także z pozytywnym odbiorem organizacji pozarządowych, od lat prowadzących konsekwentne działania na rzecz ograniczenia liczby pijanych kierowców. W trakcie pół roku, które minęło od startu działań, powstała koalicja około 50 organizacji i instytucji z całej Polski, które czynnie włączyły się w dystrybucję naklejek i propagowanie założeń inicjatywy. Należą do nich instytucje państwowe i samorządowe, parlamentarzyści, organizacje pozarządowe, branża motoryzacyjna, media, sieci paliw, ośrodki WORD, sportowcy i osoby prywatne.

 

Efektywności tego typu działań prewencyjnych dowodzą statystyki. Od stycznia do października 2013 roku zatrzymano ponad 144 tysięcy nietrzeźwych kierowców. W tym samym okresie bieżącego roku było ich niewiele ponad 30 tysięcy. Tę malejącą tendencję policja będzie się starała utrzymać do końca roku, prowadząc wzmożoną liczbę kontroli w czasie Świąt Bożego Narodzenia, połączoną z dystrybucją naklejek z hasłem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

 

 

Pełna lista organizacji partnerujących inicjatywie oraz więcej informacji na jej temat znajduje się na stronie www.nigdyniejezdzepoalkoholu.pl.

 

 

Dodatkowe informacje:

 

Katarzyna TarapataMarketing & Communications Consultants

Tel. 606 888 659

tarapata@mcconsultants.pl